YILDIZ TAKIM İSPANYA’DA ŞAMPİYON

BB YILDIZ, İSPANYA’DA ŞAMPİYON

Beylerbeyi Spor Kulübü, Basketbol Şubesi Yıldız Basketbol takımı Barcelona’da katıldığı uluslararası turnuva’da 6 da 6 yaparak şampiyon oldu.

İspanya, İtalya, Catalunya ve Litvanya takımlarını geride bırakarak zorlu bir final maçının ardından şampiyonluğunu ilan eden takımımız için düzenlenen törende, kupayı İtalya Basketbol Federasyonundan Guiseppe Zucconi verdi.

Takım antrenörümüz Emre Tural maç sonrası yaptığımız ropörtajda şunları söyledi; “Aslında turnuvaya yorgun bir görüntü ile başladık. Bu sorun, uzun zaman antrenman yapmamamızdan kaynaklıydı. İlk iki maçımızı İspanyol ekibi Mostoles ve Litvanya takımı Utena ile yapmamız avantajımıza oldu. Bu iki takımda iyi geriye dönüş müdafaaları ve sistemli hücum kurguları bize hazırlanma şansı verdi. Çünkü favori olarak lanse edilan İtalyan takımı Saronno maçı için zamana ihtiyaç duyduk. Saronno ile gruplarda oynadığımız ilk maçta tehlike sinyali vermemize rağmen maçı uzun zamandır birlikte oynamış olmamızın avantajı ile kazandık. Ancak müdafaaya yerleşememe ve tüm Beylerbeyi takımlarının en büyük silahı olan Fast Break organizasyonlarını yaratmamıza rağmen sayı ile sonuçlandıramamış olmamız sert maçlar öncesi sıkıntı yarattı. Daha sonraki maçı İtalyan Robur ile oynadık. Saronno maçına göre daha zorlu geçmesi beklenen maçı ilk yarı onadığımız pürüzsüz oyun ile farklı kazandık. Final maçı öncesi zayıf rakibimiz B.C Lloret maçında bir gün sonraki final maçını düşünerek basit bir oyun sergiledik. Final maçı bizler için en önemli maçtı. Ancak kötü bir ilk yarı oynayıp toplam 19 sayıda kaldık. İzlemeyenler için hücumda üretemediğimiz yada kurgu değişikliği yaptığımız düşünülse de istatistiklerde 22 Fast Break turnikesinin sadece 4 ünün sayıya çevrilmesi oyuncularımızın stres faktörünü ön planda tuttuğunu belli etti. Ancak ikinci yarının hemen başında İspanyol hakemin kararları saha içini ve dışını çok gerdi. Bu durum bizim takım yapımızı değiştirdi. 12 sayı geriye düşen takımımız 0-8lik skor ile önce maça ortak oldu, son periyotta iki takım arasında olması gereken farkı göstererek, gerek inançları ile gerekse oynadıkları basketbol ile Şampiyonu belirlediler. Bu başarının asıl mimarı olan oyuncularıma teşekkür ederim. Önümüzdeki yıllarda Türkiye içinde hedeflediğimiz noktaya geleceğimizi daha da iyi görmüş oldum” …

Kulübümüzün bu büyük organizasyonda göstermiş olduğu başarıyı, yönetim kurulumuz nezdinde kutlar, başarılarının devamını artarak dileriz.

BEYLERBEYİ SPOR KULÜBÜ


Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.