BEYLERBEYİ AYTEMİZ 78 – 44 19 MAYIS İ.Ö.O

Beylerbeyi  Küçük takımımız, İstanbul Gelişim Ligi Özel Turnuvası dördüncü maçında 19 Mayıs İ.Ö.O. ile karşı karşıya geldi. Teşvikiye İhtisas SK Salonu’ndaki mücadeleyi takımımız 78-44’lük skorla kazandı ve çeyrek finale çıktı.

Gruptaki son maçında takımımız maça Uygar Özarslan, Erçe Erikli, Kemal Güneş, Oğuz Uğan ve Recep Gezer beşi ile başladı. Yarı sahada baskılı man to man müdafa yapan takımımız top çalma sonucu yakaladığı fastbreak pozisyonları değerlendiremedi. Periyotun sonlarına doğru bulduğu pozisyonları iyi değerlendiren takımımız ilk periyotu 23 – 10 önde tamamladı.

İkinci periyota Uygar Özarslan, Berkay Kalyoncu, Tolga Toprak, Kemal Güneş ve Alper Madenci beşi ile başlayan takımımız bulduğu lay-up ve fastbreak pozisyonlarını değerlendirmekte zorlandı. Bu periyotta çok basit pas hataları yapmaya başlayınca rakip takım bunu değerlendirip aradaki farkı kapatmaya başladı. Periyotun sonlarına doğru toparlanan takımımız, yaşadığı pas atma sorununa rağmen devreyi 43 – 29 önde kapattı.

Üçüncü periyota Berkay Kalyoncu, Alper İşçimen, Oğuz Uğan, Yusuf Akyol ve Ata Karahan beşiyle başladı. Takımımız bu periyotta savunma rebaundu almakta güçlük çekti. Hücumda ise özellikle fastbreak paslarını atarken pas açısı yakalamada ve pasları atmada problem yaşadı. Buna rağmen küçük takımımız Ata karahan, Erçe Erikli, Doğukan Kızıloğlusönmez, Recep Gezer ve Berkay Kalyoncu’nun bulduğu lay-up ve şut pozisyonlarını iyi değerlendirdi ve periyotu 63 – 39 önde tamamladı.

Son periyota Uygar Özarslan, Tolga Toprak, Kemal Güneş, Doğukan Kızıloğlusönmez ve Recep Gezer beşi ile başlayan takımımız savunmada baskılı müdafaya devam etti. Alper Madenci’nin arka arkaya gelen blokları üzerine Kemal Güneş, Uygar Özarslan ve Tolga Toprak’ın sayıları eklenince, takımımız 10 – 0 lık bir seri yakaladı. Maçın sonuna kadar iyi oyununu sürderen küçük takımımız maçı 78 – 44 lük skorla kazandı. Bu galibiyetle grubunu 7 puanla ikinci sırada tamamlayan küçük takımımız çeyrek finale yükseldi.

Maçtaki en skorer oyuncu 17 sayı, 8 asist, ile Kemal Güneş olurken Ata Karahan 14 sayı, 6 rebaund, Recep Gezer 10 sayı, 1 asist ve 16 rebaund ile skora katkıda bulunan isimler oldu.


Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.