BEYLERBEYİ AYTEMİZ 70 – 55 İTO

Beylerbeyi Aytemiz, İGL play off ikinci maçında İto ile karşılaştı. Teşvikiye İhtisas Spor Salonu’ndaki mücadeleyi takımımız 70-55’lik skorla kazandı.

Takımımız karşılaşmaya Burak Tuncer , Berkay Ergönenç , Alperen Alaybaşı , Utku Tamirak ve Boran Pişkin beşiyle başladı. Savunmada ve hücumda iyi başlayan takımımız Berkay’ın fastbreak ve lay-up tan, Canberk ve Burak’ın şutlarından bulduğu sayılarla ilk periyotu 20 – 11 önde tamamladı.

Burak Tuncer , Berkay Ergönenç , Utku Tamirak , Boran Pişkin ve Canberk Kuş ile ikinci çeyrekte sahaya çıkan takımımız hücumdaki ve müdafadaki iyi oyununu sürdürdü. Berkay’ın fastbreaklerden bulduğu sayıların üstüne Canberk’in şutlarından bulduğu sayılar eklendi ve takımımız devreyi 38 – 26 önde tamamladı.

Üçüncü çeyrekte Burak Tuncer , Berkay Ergönenç , Alperen Alaybaşı , Boran Pişkin ve Özcan Acar beşiyle yer alan takımımız hücumda  yakaladığı pozisyonları değerlendiremedi, müdafada da basit hatalar yapmaya başladı. Rakip takım bunu değerlendirerek aradaki farkı 7 sayıya kadar indirdi ve üçüncü periyot 48 – 41 takımımızın üstünlüğü ile sona erdi.

Ege Köprülü , Utku Tamirak , Barış Yıldız , Boran Pişkin ve Canberk Kuş beşiyle dördüncü çeyrekte sahada olan takımımız kendini toparladı , bulduğu fastbreakleri ve şut pozisyonlarını iyi değerlendirdi. Müdafada da direncini arttırıp iyi savunma yapan takımımız maçı 70 – 55 kazandı.

Takımımızda Canberk Kuş 24 sayı , 5 asist , 21 rebaund ve 6 blok la en skorer oyuncu olurken, Berkay Ergönenç 22 sayı , 2 asist, Utku Tamirak  12 sayı, 3 asistle skora katkıda bulunan diğer isimler oldu.

 


Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.