BEYLERBEYİ AYTEMİZ 65 – 52 DEV ADAMLAR

Beylerbeyi Aytemiz, İGL 15. haftasında Dev Adamlar ile karşılaştı. Teşvikiye İhtisas Spor Salonu’ndaki mücadeleyi takımımız 65-52’lik skorla kazandı.

Takımımız karşılaşmaya Burak Tuncer , Berkay Ergönenç , Alperen Alaybaşı , Barış Yıldız ve Boran Pişkin beşiyle başladı. Alperen’in basketleriyle 6-3 öne geçerek maça giren takımımız Özgür’ün de katkı vermesiyle skoru 9-5’e getirdi. Burak & Şafak değişikliği sonrası tecrübeli oyun kurucunun asistleriyle maç 11-9 oldu. Ahmet’in güçlü turnikesi olurken üst üste dört şutundan sayı üreten Dev Adamlar skoru 13-18’e taşıdı. Birinci çeyrek 13-20 sona erdi.

Şafak Dayanç , Berkay Ergönenç , Efe Nadir , Özgür Akkurt ve Özcan Acar ile ikinci çeyrekte sahaya çıkan takımımız savunma direcini artırdı ve kolay baskete izin vermemeye başladı. İlk beş dakika Berkay’ın hızlı hücumu bitirmesiyle 20-30 geçildi. Skor üretmekte çok zorlanan takımımız Berkay’ın dış şutlarından isabet kaydedemedi ve ilk yarıyı 25-35 geride tamamladık.

Üçüncü çeyrekte Burak Tuncer , Berkay Ergönenç , Efe Nadir , Barış Yıldız ve Boran Pişkin beşiyle yer alan takımımız Burak Tuncer’in asistleri  Efe Nadir’in sayılarıyla hücumda iyi organize olmaya başladı ve Savunma da da rakibine neredeyse sayı şansı vermedi. Berkay’ın 3’lüğüyle skoru 48-38’e getirdi. 3. Periyot skoru : 23 – 3

Burak Tuncer , Berkay Ergönenç , Alperen Alaybaşı , Ahmet Tutuş ve Boran Pişkin beşiyle dördüncü çeyrekte sahada olan takımımız rakibin ikili oyunlarına engel olamadı ancak Berkay ve Ahmet’in üçlükleriyle ayakta kaldı. (60-50) Maçın Skoru : 65 – 52 Beylerbeyi Aytemiz’in üstünlüğüyle  sona erdi.


Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.