BEYLERBEYİ AYTEMİZ 63 – 32 İSTANBUL İHTİSAS

Beylerbeyi  Küçük takımımız, İstanbul Gelişim Ligi Özel Turnuvası üçüncü maçında İstanbul İhtisas ile karşı karşıya geldi. Teşvikiye İhtisas SK Salonu’ndaki mücadeleyi takımımız 63-32’lik skorla kazandı ve ligedeki ikinci galibiyetini aldı.

Küçük takımımız maça Uygar Özarslan, Kemal Güneş, Atilla Oruç, Recep gezer ve Oğuz Uğan beşi ile başladı. Maça hızlı başlayan takımımızda Atilla Oruç oyunun kontrolünü ele aldı,sayı,asist ve top çalmaları ile molaya 14-8 önde girmemizi sağladı. Bunun üstüne Kemal Güneş’in top çalmaları ve Uygar Özarslan’ın fastbreakleri eklenince takımımız ilk periyotu 18-10 önde kapattı.

İkinci periyotta oyunun kontrolü küçük takımımızdaydı. Bu periyotta özellikle Ata Karahan, Atilla Oruç ve Alper madenci’nin ikinci atışlardan bulduğu sayılara faullerden bulunan sayılar ve Berkay Kalyoncu’nun üçlüğü eklenince Küçük takımımız devreyi 34-19 önde tamamladı.

Üçüncü periyota Berkay Kalyoncu, Atilla Oruç, Harun Saygılı, Ata Karahan ve Alper Madenci beşi ile başlayan takımımız iyi müdafa yapıp, hücumda bulduğu pozisyonları iyi değerlendirdi ve üçüncü periyotu 48-26 önde tamamladı.

Son periyota Uygar Özarslan, Erçe Erikli, Alper İşçimen, Kemal Güneş ve Batuhan Ahmetoğlu beşiyle başladı. Takımımız bu periyotta müdafada çok iyiydi. Özellikle Erçe Erikli, Atilla Oruç, Harun Saygılı ve Batuhan Ahmetoğlu’nun top çalmaları ile Recep Gezerin arka arkaya gelen 4 bloğu ile rakibe sayı atma şansı vermedi. Bunun üzerine fastbreaklerden bulduğumuz sayılar eklenince Küçük takımız maçı 63-32 kazandı.

Maçtaki en skorer oyuncu 30 sayı, 4 asist,6 rebaund ile Atilla Oruç oldu. Kemal Güneş 7 sayı, 6 top çalma, 7 rebaund, Uygar Özarslan 6 sayı, 2 asist ile skora katkıda bulunan isimler oldu.

 

 


Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.