BASKETBOL | YILDIZ TAKIMDAN MUHTEŞEM FİNAL

İstanbul Seri A Ligi Klasman grubu 13. haftasında BEYLERBEYİ ile FMV IŞIKSPOR takımları karşı karşıya geldi. Bayrampaşa Spor Salonu’ndaki mücadeleden Beylerbeyi 51  – 59 galip ayrıldı ve grubundaki tüm takımlara karşı galip gelerek Final grubuna adını yazdıran ilk takım oldu.

ısık1-300x198

Beylerbeyi ve FMV Işıkspor takımları arasında Türkiye Şampiyonası Akreditasyon grubuna katılma adına en önemli virajda ilk periyot; Beylerbeyi takımının müdafaa baskısından ve sonrasında bulduğu penetre sayıları ile 6 – 12 lik üstünlükle geçildi.

İkinci periyotta Işıkspor, Beylerbeyi’nin müdafaa zaaflarını değerlendirerek başladı. Özellikle rebaund sıkıntısı çeken Beylerbeyi zaman zaman geriye düşse de devreye 18 – 21 önde girdi. Skorun düşüklüğü müdafaa sertliğinden değil iki takımında kontrollü hücum organizasyonlarından kaynaklı idi.

Üçüncü periyotta oyunun temposunu arttıran Beylerbeyi hızlı hücumlar ile çembere gitmekte etkili olunca  farkı açmaya başladı. Hücum etmekte zorlanan FMV IŞIK skor üretemeyince üçüncü çeyrek Beylerbeyi’nin 25 – 41 üstünlüğü ile tamamlandı.

Son periyota geride giren Işıkspor, dış atış yüzdesini bir anda arttırarak 3 periyot attığı sayıyı bir periyota sığdırdı. Ancak atılan bu sayıların hemen ardından Beylerbeyi’nin Fast Break sayıları farkın azalmasına izin vermedi ve maçı 51 – 59 kazandı.

Son haftaya girilirken Pertevniyal, Beylerbeyi ve Işıkspor’un puan eşitliği ile başlamıştı. Beylerbeyi bu hafta aradaki avaraj farklarını da ortadan kaldırarak lider olarak haftaya girdi ve akreditasyon grubunu garantileyen ilk takım oldu.

Sezon öncesinde düşme potasında gösterilen ve antrenör değişikliğine giden Beylerbeyi takımı sezonun en büyük çıkışına imza atarak Seri A’daki üçüncü yılında yükselmeye devam ediyor.

 

ısık4-300x198ısık3-300x198


Comments are closed.